Хмарні технології стали провідним IT-напрямком у 2017 році і ті, хто вже застосував їх, ефективно оптимізують IT-структуру підприємства. А ті, хто мало знайомий і не прийшов до того, щоб перенести інформацію в хмару, використовують гібридні варіанти.

Приклади найуспішніших і найефективніших зарубіжних компаній на території України – Amazon Web Services, Microsoft Azure.

Для кого вигідно перехід у хмари

 • IT-компанії, що займаються розробкою програмного забезпечення та його тестуванням
 • IT-компанії, які використовують міграцію в хмару як платформу для використання нових додатків
 • IT-компанії, які обрали переклад даних у хмари, таких як веб-сайти, цифрові проекти
 • IT-компанії, що віддають перевагу версії Mobile, адже хмарні рішення чудово адаптуються під різні девайси будь то планшет, смартфон, лептоп та інше
 • IT-компанії, які перевели у хмари свої складові бізнес-процесів (юридична інформація, додатки для продажу, інновації, розробки)
 • IT-компанії, які прораховують свої кроки і намагаються оптимізувати свої дії щодо переходу в хмару, тому вони переносять дата-центри повністю. Вони вважають, що настане момент для технологічного апгрейду своїх платформ
 • IT-компанії, які вирішуються на все у плані міграції в хмару. Міграції підлягає вся IT-інфраструктура

Кому варто та не варто переїжджати у хмару?

Розвіємо міфи про міграцію в хмари і постараємося зрозуміти кому варто скористатися хмарним сервісом, а кому варто розглянути інші варіанти:

 • Если ваш ресурс, будь то интернет магазин или блог, или может быть сайт предприятия не имеет тенденцию к высокому росту или загруженном трафике, то более эффективно использование VPS. Миграция в облако не рекомендуется.
 • А если у вашего ресурса наблюдается нагрузка на трафик или сезонное повышение активности, то миграция в облако вам необходима.
 • В борьбе с временными или максимальными нагрузками могут использоваться облака. При таких нагрузках, подключаются дополнительные серверы, а в случае отсутствия такой необходимости и экономии, ненужные ресурсы отключаются. Переход в облака рекомендуется.
 • Для начинающих свою деятельность компаний в рамках небольшого стартового капитала применение облачных услуг просто спасение. Не нужно думать о построении масштабной инфраструктуры, поддержание ее в актуальном состоянии, найме квалифицированных IT-специалистов и резервном копировании данных. Поэтому миграция в облака рекомендуется.
 • Практически все компании приходят к тому, что с накопившейся информацией нужно что-то делать. Ею необходимо управлять – защитить, по возможности сжать, скопировать по необходимости и проверить актуальность. Переход в облака рекомендуется.
 • Процесс эффективного бизнес процесса исключает наличие каких-либо сбоев или форс-мажорных ситуаций. Поэтому для исключения риска крупного сбоя рекомендуется использовать облачные услуги, ведь виртуальные серверы защищены от подобных моментов. К вашим услугам различные варианты резервов - холодный, теплый, горячий. Использовать облака рекомендуется.
 • Одним из трендовых методов использования виртуального сервера – создание платформы для теста, исследования и разработки проектов. Это современно и безопасно. Переход в облака рекомендован.
 • Среди крупных передовых компаний, есть те, которые сочли выгодным полную миграцию в облако, чтобы не отвлекаться на создание и поддержку инфраструктуры, а заниматься бизнесом.

миграция в облако

Чому в Україні не поспішають у хмари

 • Сумніння щодо швидкості передачі даних
 • Платежі закордон
 • Англомовна підтримка
 • Не розуміння принципів роботи

Насправді ці проблеми під час міграції у хмару вирішуються ІТ інтегратором. Міграція в хмару, це низка заходів, які потребують навичок та досвіду, щоб не спричинити простоїв сервісів для роботи організації. Тому найчастіше правильним рішенням є передача таких функцій компанії ІТ інтегратору. Ми надаємо такі послуги як: планування оптимальної схеми роботи (повністю хмарна архітектура або гібридна), розрахунок економічного ефекту від переїзду в хмару, розробка плану міграції, реалізація переходу до хмар, супровід хмарних рішень таких як Azure, AWS та інших менш популярних.

Що ж така хмара?

Класичне ІТ

Системний адміністратор: відповідає за роботу серверів, програм, баз даних, IT-безпека, займається мережами і зберіганням даних, а також віртуалізацією.

Інфраструктура як сервіс IAAS

Системний адміністратор:займає додатками, базами даних, IT-безпекою
Провайдер: займається серверами, зберіганням даних, а також віртуалізацією.

Приклад: хостинг

облачные вычисления

Платформа як сервіс PAAS 

Системний адміністратор: займає програмами
Провайдер: відповідає за роботу серверів, баз даних, мережі, займається IT-безпекою, зберіганням даних, а також віртуалізацією.

Приклад: Windows Azure від Microsoft

Cофт як сервіс SAAS

Провайдер: відповідає за роботу серверів, додатків, баз даних, мережі, займається IT-безпекою, зберіганням даних, а також віртуалізацією.

Приклад: Віртуальний офіс Office 365

Що в результаті?

Ми побачили, що залежно від ситуації та конкретних обставин, можна віддати перевагу і власному серверу та віртуальному у хмарі. Нерідко хмарні сервери обходяться дорожче, ніж “наземні”, і не можуть вирішити всі проблеми, але вони завжди в актуальному стані і готові до роботи.

Ми можемо допомогти Вам визначитися з вибором, запропонуємо готові варіанти згідно Ваших вимог. Надамо різні версії робочого процесу та проконсультуємо Вас за необхідності.