На будь-якому підприємстві можливе підвищення результативності роботи ІТ – інфраструктури! Для цього потрібна правильна установка, установка, точне налаштування та підключення серверів, а також адміністрування серверів, що працюють на базі операційної системи Linux. Linux є розрахованою на багато користувачів операційною системою.

Для того, щоб відмовитися від безконтрольного застосування інформації в мережі та перейти до її поділу, необхідні контролери домену. За допомогою адміністрування Linux-серверів можливе обмеження доступу окремих працівників до корпоративної інформації, обмежене використання певних джерел роботи, підвищення безпеки комп’ютерів від стороннього проникнення. Встановлення та адміністрування інфраструктури (серверів) Linux включає: безпосередньо саме адміністрування серверів, а також їх налаштування та ремонт та обслуговування. Кваліфіковані фахівці виконують діагностику та обслуговування Вашого сервера, при цьому витрати набагато нижчі. При установці Linux-сервера роль контролера домену виконує зв’язка OpenLDAP і Samba – сервер.

Термінальні сервери

Точне встановлення та налаштування, обслуговування таких серверів дає можливість значно підвищити швидкість спільної роботи з загальними даними для всіх користувачів. Один сервер може використовувати кілька користувачів, які можуть застосовувати різні програми, не впливаючи один на одного. При цьому до ПК користувачів при встановленні та обслуговуванні не пред’являються якісь спеціальні вимоги.

У більшості випадків термінальні сервери застосовують для спільної роботи кількох користувачів із програмою 1С. У разі використання таких серверів підвищується її ефективність роботи та можливість користуватися за допомогою Інтернету віддалено. У випадках, коли застосовується Linux-сервер, Windows-програми, запускатимуться за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення – Wine Etersoft.

Терминальный сервер Linux

Налаштування серверів віддаленого доступу VPN.

Для організації захищеної роботи всіх віддалених користувачів із різними даними використовуються VPN-сервери. Встановлюють такий сервер на базі ОС Linux або ж із застосуванням спеціальних апаратних засобів.

Налаштування сервера, який забезпечує об’єднаний доступ до Інтернету (проксі-сервер, Інтернет-шлюз).

Під час встановлення проксі-сервера та Інтернет – шлюзу у Вас з’являється можливість повністю контролювати Інтернет – трафік і суттєво економити його. Через те, що може здійснюватися адміністрування різних сайтів, встановлено обмеження доступу до різних сайтів, що позначиться на результативності працівників. Популярним вважається налаштування Інтернет-сервера із застосуванням безкоштовного ПЗ (IPTables, Sarg, Squid та ін.), що працює на основі Linux-сервера та іншого програмного забезпечення для їх обслуговування.

При встановленні сервера може знадобитися налаштування та обслуговування не тільки його самого, а й усього мережевого обладнання (маршрутизатори, принт-сервери, комутатори та ін.). Для правильного встановлення та підключення вашого сервера потрібні інженери. Встановлюють сервер або в стійку, або в виконанні підлоги.

Відмінною характеристикою сучасних серверів є їхня оптимальна безпека, як на програмному, так і на апаратному рівні, втім, обслуговування серверів має бути періодичним. За умови його своєчасного виконання та постійного адміністрування є можливість значного збільшення терміну служби сервера.

На сьогоднішній день поширене віддалене адміністрування вашого обладнання, яке дозволить усунути всі помилки, що виникають у програмі, в частині сервера. У дистанційне адміністрування входить діагностика сервера, обслуговування DNS-сервера, адміністрування та обслуговування сайту, робота з обліковими записами користувачів, забезпечення політики безпеки, робота з мережевими ресурсами та інше. У віддалене адміністрування входить також обслуговування сайту – налаштування сервера для оптимальної роботи.

Ця робота найчастіше проводиться штатними експертами аутсорсингових компаній. Linux на сьогоднішній день заявляє про себе як про одну з найстабільніших і найбезпечніших систем, забезпечуючи високий рівень захисту всієї іт – інфраструктури від несанкціонованого доступу ззовні (віруси, трояни та ін.). ІТ – аутсорсинг – це спосіб, у якому оптимізується діяльність підприємства за рахунок передачі функцій спеціалізованим компаніям. ІТ-аутсорсинг дозволяє прискорити налаштування безперебійної роботи ІТ-систем, миттєво залучати висококласних фахівців до вирішення проблем, знижувати ризик втрати найважливіших даних, адміністрування та обслуговування серверів та сайтів та багато іншого.